• Naše aktivity

#Zelený Erasmus+ - čistenie okolia školy
        #Erasmus+ vo vyučovaní jazykov
        #Erasmus+ a relaxačné aktivity - ŠPT
        #Erasmus+ a Európska únia – čo o nej viem?
        #Jedlá Európy
        #Erasmus+ EKO - DIY chodník
        #Erasmus+ Zoznámme sa s budúcimi školákmi z MŠ Zádielská
      • Vo finále Zlatého Amosa je aj náš pán učiteľ PETER JONÁŠ!

• Hlasovanie: Zlatý Amos SR (zlatyamos.sk)

• Projekt "Budujeme klimatické záhrady"

• Milí rodičia

Naša základná škola sa zapojila do programu Ekocentra SOSNA - “Budujeme klimatické záhrady”, ktorý sa realizuje vďaka finančnej podpore zákazníkov služby Zelená energia od spoločnosti VSE. Prostredníctvom tohto projektu sa nevyužívaná školská záhrada môže zmeniť na priestor s prvkami klimatickej záhrady, kde sa nie len dá veľa naučiť ale si aj aktívne oddýchnuť.

O konečnom výbere školy rozhodnú svojím hlasovaním iba zákazníci VSE, ktorí ako odoberatelia služby Zelená energia prispievajú a podporujú zelené projekty. Podporte našu snahu a zahlasujte za našu základnú školu!

Viac informácií nájdete https://www.vse.sk/produkty-a-sluzby/zelena-energia/zelene-projekty#vyzva alebo https://www.sosna.sk/projekty/klimaticke-zahrady/

• Ekológia - začíname od našich najmenších

• 17. 3. 2024
        • Táto prednáška je pripravená pre žiakov 1. – 2. ročníka. V dnešnej dobe je ekológia veľmi dôležitá a práve preto si žiaci 8. ročníka pripravili pre našich žiakov zaujímavú prednášku a aktivitu k tejto téme. Tešíme sa na Vás!

• IQ olympiáda - „Odváž sa používať vlastný rozum.“ (Immanuel Kant)

• 17. 3. 2024
        • IQ olympiáda - „Odváž sa používať vlastný rozum.“ (Immanuel Kant) (iqolympiada.sk)

Obrázok, na ktorom je text, snímka obrazovky, ošatenie, animák

Automaticky generovaný popis

Registruj sa na tomto odkaze. Registrácia prebieha do 05.04.2024. Účasť je bezplatná.

ČO JE IQ OLYMPIÁDA?

IQ olympiáda je

• určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií
          • postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále)
          • nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať
          • zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh

Účasť je bezplatná pre všetky deti a všetky kolá. Výšku IQ nemeriame, ani nebude nikde uvedené. Úlohy sú všestranné a pokrývajú rôzne druhy intelektového nadania. Výsledkom však nie je výška IQ, ale iba počet bodov za vyriešenie testu.

So súhlasom zákonných zástupcov (rodičov) spracúvame údaje detí do 14 rokov, pre účely organizovanie súťaží. Doba spracúvanie je maximálne 2 roky do 16 roku veku dieťaťa.

HARMONOGRAM 13. ROČNÍKA SÚŤAŽE

Kolo