• Pre zobrazenie kliknite na ikonu.

 • Povedali, napísali o nás

    • Deti sa naučili hravou formou základy SCRUMU

     Deti sa naučili hravou formou základy SCRUMU

     Príspevok z facebookovej stránky Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia..

     Deti sa naučili hravou formou základy SCRUMU.

     Náš tím T KIDS si 6. júna 2022 pripravil pre žiakov z 1. ročníka Základnej školy, Nám. L. Novomeského 2, Košice, interaktívny workshop - Scrum v praxi. Šikovní prváci si vyskúšali prácu v tíme a pracovali na dôležitých projektoch, ktoré sa týkali robotov. Deti sršali kreativitou a originálnymi nápadmi. Nechýbala ani prezentácia s detailmi ich usilovnej práce.

     ĎAKUJEME za spoluprácu pani riaditeľke Mgr. Ľudmile Medvecovej, učiteľke Mgr. Alici Chachaľak Gašparovej a naším kolegom z T KIDS tímu - Marián Burak, Katarína Priesterová, Katarína Kočišová, Mária Mráziková, Nikola Mitrová, Mária Falisová, Patrícia Vašková a Marieta Štefanovičová za ich entuziazmus a radosť, ktorú prinášajú do práce s deťmi.

     Celý príspevok nájdete TU.

    • Za klimaticky bezpečnejšie Košice

     Článok z facebookovej stránky Karpatského rozvojového inštitútu.

     Takto pred týždňom sme spolu s hlavným architektom mesta Košice a so zástupcami Útvaru hlavného architekta mesta Košice slávnostne odovzdali ceny žiakom a žiačkam základných škôl, ktorí sa zúčastnili detskej výtvarnej súťaže s názvom „Zmena klímy a moje mesto“.

     Samotné slávnostné odovzdanie cien malo zážitkovo-vzdelávací charakter, odohralo sa v budove Magistrátu mesta, v priestoroch malej zasadačky, aby žiaci a žiačky videli, kde sa rozhoduje o politike ich mesta. Hlavný architekt mesta Košice ich tiež previedol mestom „z vtáčej perspektívy“ prostredníctvom modelu mesta, pričom sa žiaci spoločne s paniami učiteľkami snažili identifikovať budovy ich základných škôl a sledovali tiež rozloženie zelene na území mesta. Následne KRI prebralo iniciatívu pri premietaní náučného videa v téme adaptácie na dopady zmeny klímy a nadväznej diskusii, ktorá dala priestor zvedavým otázkam účastníkov.

     Gratulujeme a ďakujeme všetkým žiakom ich rodičom a učiteľkám/učiteľom, ktorí sa do výtvarnej súťaže zapojili a spoločne tak prispeli k verejnej diskusii o klimatickej zmene v meste Košice, ide o žiakov a žiačky nasledujúcich košických ZŠ: ZŠ LACÁKZŠ Staničná 13, ZŠ Tomášikova, Základná škola s materskou školou Želiarska 4, KE.

     Veríme, že vedomosti získané počas tejto skúsenosti, prispejú k tomu, že so zmenou klímy budú počítať, nielen deti, ale cez nich aj ich rodičia a pedagógovia. A spoločne budú robiť kroky tak, aby sa jej dopadom vedeli prispôsobiť a samotnú zmenu klímy zmierňovať.

    • Pomáhali sme...

     Pomáhali sme...

    • Naša škola v telKE

     Naša škola v telKE

     Nová telocvičňa, nové projekty, nefalšované športové nadšenie! Naplno u nás rozbiehame projekt "Tréneri v škole".

     Včera - 7. 2. 2022 - u nás natáčala reportáž regionálna televízia telKE.

     Celú reportáž Vám prinášame TU.

    • Vedia o nás aj karpatskí Nemci.

     Vedia o nás aj karpatskí Nemci.

     Naša škola sa ocitla na stránkach časopisu Nemcov žijúcich na Slovensku "Karpatenblatt", ktorých zaujali aktivity v rámci hodín nemčiny na našej škole - besedy, spolupráca s partnerskou školou v Nemecku, zútulnenie učebne nemeckého jazyka, ale aj CLIL aktivity v rámci hodín, ktoré prepájajú nemčinu s ostatnými predmetmi.

     V týchto, ale aj ďalších zaujímavých aktivitách budeme pokračovať aj naďalej.

    • Napísali o nás v Novom Čase

     Napísali o nás v Novom Čase

     Vyrezávanie tekvíc (svetlonosov) je zábavnou aktivitou pre celú rodinu. Rozvíja fantáziu detí, zručnosti a celkovú nápaditosť rodiny. Preto na našej škole každoročne organizujeme podujatie "Tekviciáda".

     Tento rok, aj z dôvodu dodržania aktuálnych hygienických opatrení, si žiaci za pomoci blízkych vyrezali a ozdobili tekvice doma. Vyrezané a ozdobené tekvice rôznych veľkostí a tvarov, priateľské, ale aj strašidelné nám teraz skrášľujú školský dvor. 

     Našu aktivitu si všimli aj redaktori denníka Nový čas a napísali o nás článok, ktorého elektronickú verziu nájdete v odkaze.

     Ďakujeme všetkým zúčastneným.

    • V Košiciach pomáhalo dobehnúť výučbu jazykov nové vybavenie

     Ako TASR informoval učiteľ nemeckého a anglického jazyka Peter Jonáš, multifunkčná učebňa zároveň vytvorila priestor pre stretávanie sa žiakov aj mimo vyučovacích hodín.

     teraz.sk

  • Kontakty

   • Základná škola, Nám. L. Novomeského 2, Košice
   • skola@zsnovo.sk
   • Nám. L. Novomeského 2, 040 01 Košice Slovakia
   • 35540648
   • 2021605014
   • 055/625 29 61
 • Novinky

 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje