• Hviezdoslavov Kubín

          V okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín nás úspešne reprezentoval náš talentovaný žiak 5.A triedy Ladislav Kliment. Získal  prvé miesto a postúpil do krajského kola, kde sa umiestnil na treťom mieste.

          Gratulujeme!

        • Súťaž Olympijský odznak všestrannosti

          R. Fotul zo 7. C sa zúčastnil celoslovenského kola v súťaži Olympijský odznak všestrannosti. Umiestnil sa na 3. mieste spomedzi 15 najlepších chlapcov z celého Slovenska.

          Gratulujeme!

        • Súťaž EnglishStar

          Druháčka J. Petijová získala 1. miesto.

          Gratulujeme!

        • Okresné kolo chemickej olympiády

          Okresné kolo chemickej olympiády

          1.miesto : M. Vladimír - 9.B

          2.miesto : S. Juhásová - 9.B

           

          Blahoželáme 

        • KK  Olympiáda z Francúzskeho jazyka

          KK Olympiáda z Francúzskeho jazyka

          Kategóriu 1A vyhral žiak našej školy Gregor Ginelli zo 7.A. Postupuje do celoštátneho kola.

        • Okresné kolo fyzikálnej olympiády

          Okresné kolo fyzikálnej olympiády

          1.miesto - F.Krokavec - 8.B - kategória F

          2.miesto - F. Krafčík - 9.B - kategória E

          4.miesto - A.Soliar - 9.A -kategória E

           

          Blahoželáme 

        • SÚŤAŽ ZACHYŤ ENERGIU!

          SÚŤAŽ ZACHYŤ ENERGIU!

          Naši žiaci vyhrali v kategórií video podľa 4 člennej odbornej poroty. 

          Mená členov tímu: M.J.T.K.P (Mladý Juniorský Tím Kúzelných Pokusov) a ich Solárny budík:

          M - Matúš Rusin,9 r.

          J – Jakub Nguyen Huu Hoang Long,10 r.

          T - Tomáš Ropek, 10 r.

          K - Katarína Hodorová, 9 r.

          P - Petra Juríková , 10 r

          Zodpovedný pedagóg - tr.uč. Mgr. Alica Chachaľak Gašparová

        • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

          Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

          Poézia

          II. kategória

          1. miesto: Onušková Zoja, 6.B (postupuje do okresného kola)

          2. miesto: Mattová Ema, 5.C

          3. miesto: Ivan Teodor, 5.C

          III. kategória

          1. miesto: Kuková Karin, 7.B (postupuje do okresného kola)

          (ďalšie miesta neboli udelené)

          Próza

          II. kategória

          1. miesto: Mojžišová Ema, 5.D (postupuje do okresného kola)

          2. miesto: Pach Filip, 5.A

          3. miesto: Vasiľová Alžbeta, 5.C
          III. kategória

          1. miesto: Grofčíková Soňa, 7.A (postupuje do okresného kola)

          2. miesto: Lisiková Alžbeta, 7.C

          3. miesto: Kmecová Kamila, 8.A
           

        • Školské kolo chemickej olympiády

          Školské kolo chemickej olympiády

          Poradie

          Priezvisko, meno

          Teoretické úlohy

          Teória

          Ú R

           

           

          1

          2

          3

          spolu

           

           

           

          12,0

          13,0

          15,0

          40,0

           min. 40%

          1

          Vladimír Matúš

          12,0

          13,0

          13,0

          38,0

          Ú R

          2

          Krejzová Klára

          12,0

          13,0

          11,0

          36,0

          Ú R

          3

          Juhásová Soňa

          12,0

          13,0

          10,0

          35,0

          Ú R

        • Okresné kolo matematickej olympiády –  5. a 9. Ročník

          Okresné kolo matematickej olympiády – 5. a 9. Ročník

          5.ročník

          Miesto

          Meno

          Trieda

          Počet bodov

          1.

          Richard Mitrík

          5.D

          18

          5.

          Ema   Mojžišová

          5.D

          13

          5.

          Teodor   Šoltýs

          5.D

          13

          7.

          Matej Malejčik

          5.D

          11

          7.

          Tomáš   Maruščák

          5.D

          11

           

          9.ročník

          Miesto

          Meno

          Trieda

          Počet bodov

          3.

          Matúš Ručinský

          9.A

          20

          7.

          Jakub Merjavý

          9.A

          15

        • Školské kolo Pytagoriády

          Školské kolo Pytagoriády

          Výsledková listina školského kola Pytagoriády

          42. ročník, školský rok 2020/2021

                     
                     

          Kategória P5

                     

          Por. č.

          Priezvisko a meno

          Čiastkové body

          Body spolu

          Žiaka pripravoval

          Body za úlohy

          Body za čas

          1.

          Mitrik Richard

          15

          10

          25

          Sitášová

          2.

          Malejčik Matej

          12

          10

          22

          Sitášová

          2.

          Plančarová Patrícia

          12

          10

          22

          Sitášová

          4.

          Beskid Lukáš

          12

          8

          20

          Sitášová

          4.

          Perjéssy Patrik

          12

          8

          20

          Bučko

          6.

          Šoltýs Teodor

          11

          8

          19

          Sitášová

          7.

          Čisárová Viktória

          11

          6

          17

          Taušová

          8.

          Hirková Petra

          11

          6

          17

          Taušová

          9.

          Morovský Milan

          12

          4

          16

          Bučko

          10.

          Albert Marián

          14

          1

          15

          Bučko

           

          Kategória P6

                     

          Por. č.

          Priezvisko a meno

          Čiastkové body

          Body spolu

          Žiaka pripravoval

          Body za úlohy

          Body za čas

          1.

          Ondrej Martin

          13

          7

          20

          Sitášová

          2.

          Griščík Samuel

          12

          6

          18

          Sitášová

          3.

          Marčáková Lenka

          10

          5

          15

          Sitášová

          4.

          Fotul Richard

          10

          4

          14

          Sitášová

           

          Kategória P7

                     

          Por. č.

          Priezvisko a meno

          Čiastkové body

          Body spolu

          Žiaka pripravoval

          Body za úlohy

          Body za čas

          1.

          Čierny Richard

          13

          7

          20

          Sitášová

          2.

          Mešter Lukáš

          10

          9

          19

          Ivánová

          3.

          Christenko Sebastián

          12

          1

          13

          Ivánová

          4.

          ĎorkováChiara

          11

          0

          11

          Ivánová

          4.

          Pavľaková Veronika

          11

          0

          11

          Ivánová

           

           

           

          Kategória P8

                     

          Por. č.

          Priezvisko a meno

          Čiastkové body

          Body spolu

          Žiaka pripravoval

          Body za úlohy

          Body za čas

          1.

          Chabová Katarína

          10

          5

          15

          Bučko

                       

           

           

        • Súťaž iBobor 2. stupeň

          Súťaž iBobor 2. stupeň

          Kategória Bobrík  

          19 úspešných riešiteľov  iBobor  

          100 % úspešnosť : 

          Dominik Smoleňák 5.A 

          Ivan Zažo 5.B 

          Richard Jančuš 5.C 

          Martin Pinka 5.D 

          Richard Mitrik 5.D 

          Kategória Benjamín  

          17 úspešných riešiteľov iBobor 

          99 % úspešnosť : 

          Martin Ondrej 6.C  

          Kategória Kadet  

          17 úspešných riešiteľov iBobor 

          99 % úspešnosť : 

          Daniela Šolcová 9.A 

          Michaela Kilianová 9.A 

        • Súťaž iBobor 1. stupeň

          Súťaž iBobor 1. stupeň

          Kategória Drobec 

          22 úspešných riešiteľov:  

          100 % úspešnosť  

          Thomas Franko 3.A  

          Ľudovít Kovanič 3.D 

          Martin Ondko 3.A 

          Hudáková Alexandra 3.D 

          Sofia Fečaninová 3.A 

          Oliver Gazdík 3.A 

          Kategória Bobrík  

          16 úspešných riešiteľov: 

          100 % úspešnosť  

          Šimon Vaitovič 4.A 

          Ladislav Kliment 4.A 

        • Školské kolo geografickej olympiády

          Školské kolo geografickej olympiády

          Výsledková listina geografická olympiáda 2020/2021

           

          8. a 9. ročník :

          1. Adam Soliar                                 IX.A           76 b

          2. Anna Šimková                             IX.A           59 b

          3. Alexander Poništ                       VIII.B         58 b

           

          6. a 7. ročník :

          1. Lukáš Mešter                                VII.B          88 b

          2. Tomáš Nagy                                 VII.A          85 b

          3. Laura Šipošová                           VII.A          82 b

           

          5. ročník :

          1.  Teodor Ivan                                  V.A                94 b

          2. Petronela Patakiová                  V.D                87 b

          3. Teodor Šoltýs                               V.D                84 b

        • Školské kolo dejepisnej olympiády

          Školské kolo dejepisnej olympiády

          Kat.F: Ema Sklenárová, 6. A- 1. miesto

                     Lorna Macková, 6.C- 2. miesto

           

          Kat.E: Maxima Dosedla,7.A- 1. miesto

                     Karin Kuková, 7.B- 2. miesto

                     Ivo Maruščák, 7.C- 3. miesto

                     Veronika Borbeľová, 7.D- 4. miesto

                     Sofia Novotná, 7.A- 5.-6. miesto

                     Veronika pavľaková, 7. B – 5.-6. miesto

           

          Kat. D: Alexander Poništ, 8.B- 1.miesto

                       Nicol Pankiv, 8.B- 2. miesto

           

          Kat. C: Ján Benko, 9.A- 1. miesto

                      Lea Lépová, 9.B- 2. miesto

                      Ján Velšmíd, 9. B- 3. miesto

        • Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C

          Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C

          Michaela Kilianová z 9.A - 3.miesto

        • UNICEF – Škola priateľská k deťom

          UNICEF – Škola priateľská k deťom

          Naša škola sa v tomto školskom roku 2019/2020 zapojila do projektu pod záštitou medzinárodnej organizácie UNICEF a svojimi aktivitami podporovala a oboznamovala našich žiakov s humanitárnou pomocou deťom 3. sveta. Žiaci 9. ročníka J. Lukáč, Anička Váczy a Dorota Hovančáková, pod vedením pani učiteľky Bačovej a Foldynovej pripravili rôzne aktivity, projekty počas školského roka. Ďakujeme za a spoluprácu celému tímu 9. A triedy a UNICEFU za získanie titulu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM – UNICEF.

          Mgr. Bačová

        • Krajské kolo Olympiáda ľudských práv

          Krajské kolo Olympiáda ľudských práv

          ​​​​​​1. miesto:  Ján Lukáč 9.A

          Družstvo:

          Ján Lukáč 9.A

          Anna Váczy 9.A

          Ema Kováčová 9.A

          3. miesto

        • Okresné kolo Dejepisná olympiáda

          Okresné kolo Dejepisná olympiáda

          Dejepisná olympiáda

           

          Okresné kolo

          Kategória C

          Ján Lukáč 9.A

           

          3. miesto

          Kategória D

          Peter Soják 8.C

          3. miesto

          Kategória E

          Nicol Pankiv 7.B

          2. miesto

        • Okresné kolo biologická olympiáda

          Okresné kolo biologická olympiáda

          Ján Lukáč - 3. miesto 

        • Okresné kolo Geografickej olympiády

          Okresné kolo Geografickej olympiády

          3. miesto Matej Kočík 7.A

        • Školské kolo Dejepisná olympiáda

          Školské kolo Dejepisná olympiáda

          Umiestnenie

          Ročník

          Meno

          Trieda

           

          1.

          6. ročník

          Nela Demeterová

          6.D

          Postup do OK

          2.

          6. ročník

          Dávid Kopnický

          6.C

          Postup do OK

          3.

          6. ročník

          Veronika Borbeľová

          6.D

           

          1.

          7. ročník

          Nicole Pankiv

          7.B

          Postup do OK

          2.

          7. ročník

          Alexander Poništ

          7.B

          Postup do OK

          3.

          7. ročník

          Matej Kočík

          7.A

           

          1.

          8. ročník

          Peter Soják

          8.C

          Postup do OK

          2.

          8. ročník

          Simona Nigutová

          8.A

          Postup do OK

          3.

          8. ročník

          Sarah Krupšová

          8.A

           

          1.

          9. ročník

          Ján Lukáč

          9.A

          Postup do OK

          2.

          9. ročník

          Sofia Illésová

          9.B

          Postup do OK

          3.

          9. ročník

          Dominik Suchan

          9.B

           

        • Školské kolo GEO

          Školské kolo GEO

          Kat. E 8. 9. roč.

          Meno žiaka

          Trieda

          1.

          Ján Lukáč

          9.A

          2.

          Patrik Stercz

          9.A

          3.

          Alžbeta Klimentová

          9.A

          Kat. F 7. 8. roč.

           

           

          1.

          Matej Kočík

          7.A

          2.

          Katarína Chabová

          7,A

          3.

          Filip Krokavec

          7.B

          Kat. G 5. roč.

           

           

          1.

          Viliam Koško

          5.C

          2.

          Lívia Sušková

          5.A

          3.

          Nelly Heželová

          5.D

        • Šaliansky Maťko - okresné kolo

          Šaliansky Maťko - okresné kolo

          1.kategória - Ladislav Kliment z 3.A -  1.miesto

          2.kategória - Alexandra Polanová z 5.A - 1.miesto.

        • Šaliansky Maťko  - školské kolo

          Šaliansky Maťko - školské kolo

          I. kategória 

          1.miesto: Ladislav Kliment 3.A

          2.miesto: Júlia Vladimírová 3.B

          3.miesto: Nikol Podhorínová 2.A

          II. kategória 

          1.miesto: Alexandra Polanová 5.A 

          2.miesto: Nella Patakyová 4.C

          3.miesto: Richard Mitrík 4.D 

        • OK Technickej olympiády

          OK Technickej olympiády

          V kategórii A dvojica Ivan Lukáč (9.B) a Ján Lukáč (9.A) obsadila 2. miesto. 
          V kategórii B Boris Weiszer (7.A) získal 1. miesto. 

        • Lomihlav

          Lomihlav

          A.Klimentová, A. Krokavec, P.Stercz z 9.A a T.Macková z 9.B triedy -  umiestnili sa na  výbornom 5. mieste v konkurencii 54 tímov z celého Slovenska

        • OK vo futsale starších žiakov

          OK vo futsale starších žiakov

          Zostava : Samuel Pápay, Peter Kalina (7.A), Richard Jenči, Šimon Niemašík (9.B), Michal Kuchár (9.A), Ján Veľšmid (8.B), Samuel Vozák (5.B), Jakub Dutkovič (8.A).
           obsadili 4. miesto
        • Vyhodnotenie iBobor 2019/2020

          Vyhodnotenie iBobor 2019/2020

          Kategórie:

          Drobec (2-3 ročník):

          14 úspešných riešiteľov z toho 2 mali 100%

          Šimon Vaitovič 3.A

          Alica Prusáková š.A

          Bobrík (4-5 ročník):

          50 úspešných riešiteľov z toho 8 mali 100%

          Richard Humaj 5.D

          Dorota Madejová 5.C

          Natália Hudačeková 5.D

          Lívia Sušková 5.A
          Matej Kalina 5.C

          Richard Mitrík 4.D

          Teodor Šoltýs 4.D

          Viliam Koško 5.C

          Benjamín (6-7 ročník):

          22 úspešných riešiteľov z toho 1 mal 100%

          Matej Kočík 7.A

          Kadet (8-9 ročník):

          25 úspešných riešiteľov z toho 2 mali 100%

          Patrik Stercz 9.A

          Alžbeta Klimentová 9.A

        • OK v bedmintone

          OK v bedmintone

          Chlapci Patrik Labaj a Kristián Novák obsadili 2. miesto a dievčatá Lilly Cvanciger a Sofia Spišaková sa umiestnili na 3. mieste.

        • OK vo florbale

          OK vo florbale

          Cvanciger, Šimková, Jalčová, Maruščaková, Poračová, Sedlaková, Kmecová, Grofčiková, Rybárová - 2. miesto. 

        • Junior náboj

          Junior náboj

          Ján Lukáč, Alžbeta Klimentová, Patrik Stercz a Viola Vaitovičová - Náš tím získal 6.miesto z 20 zúčastnených tímov v rámci mesta Košice

        • Liga 4x4

          Liga 4x4

          Stela Ňaršanská, Matúš Jáger, Martin Ondrej, Lenka Bálintová a vybojovali pekné 4.miesto

        • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry kategória C.

          Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry kategória C.

          1.miesto Illésová Sofia 9.B
          2.miesto  Lukáč Ján 9.A.A
          3.miesto Klimentová Alžbeta 9.A

        • Dobšinského Košice

          Dobšinského Košice

          Žiačka 5.A triedy Alexandra Polanová,ktorá obsadila 3.miesto v 2.kategórii 

        • VIEM, ČÍM BUDEM A PREČO

          VIEM, ČÍM BUDEM A PREČO

          Alexandra  Haňová  získala 3.miesto

        • Beh o pohár starostu

          Beh o pohár starostu

          Beh na 200 m - žiači 1.stupňa získali 1. miesto 

          Richard Mitrík - beh na 200 m získal 3. miesto 

      • 3.10. 2019
        • Krajské majstrovstvá v cezpoľnom behu žiakov v Kysaku

          Krajské majstrovstvá v cezpoľnom behu žiakov v Kysaku

          Zostava: Kristián Novák (9.B), Richard Fotul (5.C)

      • 2.10.2019
        • Detská atletika Mestský park Košice

          Detská atletika Mestský park Košice

          Zostava: Samuel Pápay (7.A), Šimon Topolčani (7.A), Petra Garančovská (7.A), Katarína Šedivá (7.A), Dia Jalčová (7.B), Alexandra Fotulová (7.B), Marco Bortoli (7.B), Soňa Grofčíková (6.A), Ivo Maruščák (6.C), Samuel Vozák (5.B).

          Zod. vedúci : Mgr. Martin Zibrinyi

      • 20.9.2019
        • Okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok

          Okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok

          Zostava dievčat : Sofia Illésová (9.B), Lilly Cvanciger (9.B), Alexandra Fotulová (7.B)
          Zostava chlapcov : Ján Lévay (9.A), Kristián Novák (9.A), Matúš Ručinský (8.A)

          Zod. vedúci : Mgr. Martin Zibrinyi

        • Krajské kolo OSJL

          Krajské kolo OSJL

          Simona Tyčová - 5 . miesto

        • Štúrov Zvolen

          Štúrov Zvolen

          Ján Lukáč získal 2.miesto a Cenu Únie žien.

        • Krajské kolo - Hviezdoslavov Kubín

          Krajské kolo - Hviezdoslavov Kubín

          Alžbeta Klimentová  8.A - 3.kategória 2.miesto

        • Krajské kolo Chemickej olympiády

          Krajské kolo Chemickej olympiády

          Tímea Kaliariková 4. miesto

        • Krajské kolo súťaže Language flower

          Krajské kolo súťaže Language flower

          Benjamín Jonathan Grega - 1.miesto

          Adam Kočik - 4.miesto

        • OK Pytagoriáda

          OK Pytagoriáda

          Kategória P3:

          2.miesto: Mitrik Richard

           

          Kategória P4:

          4.miesto: Ondrej Martin

           

          Kategória P5:

          3.miesto: Magdo Ján

           

          Kategória P8:

          2.-4.miesto: Alžbeta Klimentová, Patrik Stercz

        • Súťaž v detskej atletike

          Súťaž v detskej atletike

          Beh s hromadným štartom Marco Bortoli 6.B a Katarín Šedivá 6.A 1.miesto

          Zostava : Marco Bortoli (6.B), Diana Jalčová (6.B), Petra Garančovská (6.A), Katarína Šedivá (6.A), Alžbeta Lisiková (5.C), Samuel Pápay (6.A), Šimon Topolčani (6.A), Ivo Maruščák (5.C), Soňa Grofčíková (5.A), Sebastián Christenko (5.B).

          Družstvo 2. miesto

        • OK v malom futbale mladších žiačok

          OK v malom futbale mladších žiačok

          1.miesto

          Zostava : Petra Garančovská (6.A), Katarína Šedivá (6.A), Kamila Kmecová (6.A), Ninka Veselovská (6.B), Diana Jalčová (6.B), Anna Šimková (7.B), Soňa Grofčíková (5.A)

           

        • OK v malom futbale mladších žiakov

          OK v malom futbale mladších žiakov

          1.miesto

          Zostava : Tibor Weiszer (6.A), Peter Kalina (6.A), Šimon Topolčani (6.A), Samuel Pápay (6.A), Ivo Maručšák (5.C), Kristián Kapalo (5.C), Marco Bortoli (6.B), Jakub Dutkovič (7.A).

        • OK Zimná prestrelka

          OK Zimná prestrelka

          1.miesto       Konstatntin Melnyk 9.A    

        • OK Jasovská prestrelka

          OK Jasovská prestrelka

          2.miesto       Konstatntin Melnyk 9.A    

        • OK Streľba Fresh

          OK Streľba Fresh

          1.miesto       Konstatntin Melnyk 9.A    

        • OK Volejbal žiačok

          OK Volejbal žiačok

          1.miesto      

          Tatiana Ferková      8.A                      

          Viktória Polčová      8.A                      

          Anna Váczy  8.A                      

          Ella Oprenčáková     8.B                       

          Alex Novotná         8.B                      

          Sára Szathmáryová 8.B                       

          Lilly Cvanciger 8.C                       

          Anna Šimková         7.B                       

          Cyntia Orajová       9.A                      

          Laura Fotulová        9.B                       

          Eliška Mišková        9.B             

        • OK Volejbal žiakov

          OK Volejbal žiakov

          2.miesto       Jakub Háber 9.B                       

                             Martin Šedivý         9.B                       

                             Oliver Halász         9.B                       

                             Hubert Holéczy      9.B                      

                             Filip Gallovič 9.B                       

                             Jakub Krasniči       9.A                      

                             Eduard Hnidiak       9.A                      

                             Ľubomír Švec         9.A                      

                             Matej Adamkovič    9.A                      

                             Ján Levay     8.B             

        • Hviezdoslavov Kubín školské kolo

          Hviezdoslavov Kubín školské kolo

          Próza 5-6.r:

          1. Soňa Grofčíková 5.A
          2. Kamila Kmecová 6.A
          3. Sára Špaková 5.D
                                                         

          Próza 7 -9. r:

          1. Tímea Kaliariková 9.B
          2. Ján Lukáč 8.A
          3. Richard Saxun 7.C

          Poézia 5 -6. r:

          1. Sára Ivanová 5.A
          2. Matúš Lukáč 6.A
          3. Lukáš Ponisť 6.B

                                                                                               

          Poézia 7- 9. r: 

          1. Alžbeta Klimentová 8.A
          2. Michaela Kilianová 7.A

           

           

        • OK Matematická olympiáda

          OK Matematická olympiáda

          5.ročník      

          2.miesto Sebastian Christenko    5.B                       

          6.-8.miesto Lukáš Mešter  5.B                       

          9.ročník      

          3.miesto René Stráňai       9.B                       

          4.miesto Ivana Leľová       9.A             

        • OK Fyzikálna olympiáda

          OK Fyzikálna olympiáda

          kat. E

          2.miesto Ivana Leľová       9.A                      

          3.miesto René Stráňai       9.B                       

          kat.F 

          1.miesto Patrik Štercz      8.A                      

          2.miesto Alžbeta Klimentová   8.A                      

          3.miesto Ján Lukáč 8.A                      

        • KK Olympiáda z Francúzského jazyka

          KK Olympiáda z Francúzského jazyka

          kat.1A

          3.miesto Veronika Raganová  7.A      

        • Chemická olympiáda

          Chemická olympiáda

          Okresné kolo 

          2.miesto                Timea Kaliariková  9.B                                        

          8.miesto                René Stráňai   9.B                        

        • Slávik Slovenska

          Slávik Slovenska

          kat.2 

          1.miesto Sára Ivanová       5.A    

        • Krajské kolo - Hádzaná žiačky

          Krajské kolo - Hádzaná žiačky

          2.miesto

                          Luiza Fotulová   9.B

                          Eliška Mišková  9.B

                          Anna Šimková   7.B

                          Kamila Kmecová    8.A

                          Karolína Kmecová   6.A

                          Lilly Cvanciger   8.C

                          Sára Pápayová  9.A

                          Kristína Šáriczká   9.B

                                        

        • Streľba zo vzduchovky

          Streľba zo vzduchovky

          2.miesto              Viola Vajtovičová             8.A

        • Okresné kolo - Futsal

          Okresné kolo - Futsal

            2. miesto 

                 Jakub Krasniči    9.A

                          Eduard Hnidiak    9.A

                          Matej Adamkovič 9.A

                          Ľubomír Švec    9.A

                          Martin Šedivý   9.B

                          Jakub Haber      9.B

                          Dávid Pastirčák 8.A

                          Michal Kuchár   8.A

                          Martin Popovič 8.B

                          Marko Bortoli    6.B

        • Krajské kolo dejepisná olympiáda

          Krajské kolo dejepisná olympiáda

          2.mieston-  Timea Kaliariková

        • Krajské kolo basketbal žiakov

          Krajské kolo basketbal žiakov

          Krajské kolo Basketbal žiakov

           

          2.miesto

          Jakub Krasniči

          9.A

          Ľubomír Švec

          9.A

          Eduard Hnidiak

          9.A

          Oliver Halász

          9.B

          Martin Šedivý

          9.B

          Jakub Háber

          9.B

          Matúš Ručinský

          7.A

          Tomáš Bauer

          8.B

          Ján Lévai

          8.B

        • Okresné kolo Dejepisná olympiáda

          Okresné kolo Dejepisná olympiáda

          Dejepisná olympiáda

           

          Okresné kolo

           

          2.miesto Nicole Pankiv

           

          6.B

          5.miesto Ján Lukáč

          8.A

          6.miesto Stanislava Švekušová

          8.B

          2.miesto Tímea Kaliariková

          9.B

        • KK olympiáda z Nemeckého jazyka

          KK olympiáda z Nemeckého jazyka

          Olympiáda v NEJ

           

          Krajské kolo

          kat. A

          5.miesto Ján Benko

          7.C

        • Pythagoriáda

          Pythagoriáda

          Pythagoriáda

          5.ročník

           

           

          1.miesto Richard Čierny

          5.A

          2.miesto Ján Magdo

          5.A

          3.miesto Karin Országová

          5.A

          6.ročník

           

           

          1.miesto Zuzana Maruščiaková

          6.B

          2.miesto Boris Weiszer

          6.A

          3.miesto Filip Krokavec

          6.B

          7.ročník

           

           

          1.miesto Matúš Ručínsky

          7.A

          2.miesto Gabriel Remiáš

          7.C

          3.miesto Lea Hudecová

          7.C

          8.ročník

           

           

          1.miesto Patrik Stercz

          8.A

          2.miesto Alžbeta Klimentová

          8.A

          3.miesto Tatiana Macková

          8.B

        • iBobor SR

          iBobor SR

           Žiaci dosiahli 100 %

          Antal     5.A  Černy    5.A  Nagy      5.A Pavláková            5.B  Kočík     6.A

          Boris Weiszer     6.A Tibor Weiszer    6.A  Bartfay  7.A Breinerová          8.A

          Klimetová            8.A  Macková              8.B  Adamkovič          9.A

          Lacko     9.A  Stráňai  9.B  

        • ZLND - FUTSAL

          ZLND - FUTSAL

          Družstvo v zložení: Ľ. Šved, J. Krasniči, E. Hnidiak z 9.A triedy, M. Šedivý z 9.B triedy, M. Popovič z 8.B triedy, D. Pastirčák, M. Kuchár z 8.A triedy a M. Popovič z 8.B triedy - obsadili v rámci mesta 1. miesto.

          Chlapci ďakujeme.

      • 29.1.2019
        • Koláže rozprávajú

          Koláže rozprávajú

          Koláž je vyhranená výtvarná technika. V bežných výtvarných súťažiach je pomerne ojedinelou a ťažko porovnateľnou s ostatnými technikami. Ani v tomto školskom roku sme nevynechali už 14. ročník výtvarnej súťaže "Koláže rozprávajú."
          Použitím obrázkov či textov z časopisov a novín, dotvorením inými materiálmi alebo farbou sa utvára ucelený obraz, ktorý v celkovej kompozícii  vyjadruje myšlienku autora.

          Vilma Váczyová 3.D obsadila 2. miesto
          Ella Sofia Smolová 5.A získala Čestné uznanie.

          Ďakujeme.

      • 18.1.2019
        • Hádzaná - žiačky - okresné kolo

          Hádzaná - žiačky - okresné kolo

          V okresnom kole Hádzaná  - dievčat nás reprezentovali žiačky:

          Daniela Bucková 9.A, Lujza Fotulová, Eliška Mišková, Kristína Šáriczká a Zuzana Trebuňová 9.B, Lilly Cvanciger 8.C, Karolína Kmecová 8.A a Anna Šimková zo 7.B triedy. 
          Dievčatá vystúpili na najvyšší stupienok - 1. miesto.

          Dievčatá super, ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole.

      • 17.1.2019
        • Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

          Olympiáda v nemeckom jazyku - okresné kolo

          V CVČ na Popradskej ul. v Košiciach sa stretli najlepší žiaci z okresu KOšice I - učiaci sa druhý cudzí jazyk nemecký, aby si zmerali vedomosti. Našu školu reprezentovali štyria žiaci, traja si odniesli veľmi pekné umiestnenie:
          Ján Benko 7.C - 1. miesto
          Tímea Kaliariková 9.B - 1. miesto 
          Anna Šimková 7.B - 2. miesto

           

          Gratulujeme

      • 16.1.2019
        • Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

          Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

          Naša škola bola organizátorom okresného kola. Na domácej pôde privítala najlepších angličtinárov v okrese, ktorí si zmerali sily v písomnej časti (test) a praktickej časti v konverzácii na danú tému. 
          V kategórii 1A Ján Benko 7.C - obsadil 4. miesto
          V kategórii 1B Alžbeta Klimentová 8.A - obsadila 2. miesto

      • 15.1.2019
        • Hádzaná - žiaci - okresné kolo

          Hádzaná - žiaci - okresné kolo

          Družstvo žiakov - v zložení: 
          Matej Adamkovič, Jakub Krasniči a Ľubomír Švec 9.A, Filip Gallovič, Jakub Háber, René Stráňai, Martin Šedivý 9.B, Michal Kuchár a Tomáš Škripko 8.A, Ján Lévay 8.B obsadili veľmi pekné
          2. miesto.

      • 29.11.2018
        • Technická olympiáda - okresné kolo

          Technická olympiáda - okresné kolo

          Technická olympiáda je súťaž určená žiakom 5.-9. ročníka základných škôl, ktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti.
          Technická olympiáda má dve kategórie (kategória B pre 5. – 7. ročníky ako súťaž jednotlivcov, kategória A pre 8.- 9.ročníky ako súťaž dvojíc). 

          Claudia Belánová 7.C obsadila v kategórii B - 1. miesto

          Ján Lukáč 8.A a Ivan Lukáč 8.B obsadili v kategórii A - 1. miesto

          Blahoželáme.

      • 8.1.2019
        • Basketbal dievčat - okresné kolo

          Basketbal dievčat - okresné kolo

          Družstvo v zložení Lilly Cvanciger a Zuzana Sedláková 8.C, Lujza Fotulová a Eliška MIšková 9.B, Lea Hudecová 7.C, Viktória Očenášová 5.B, Katarína Šedivá a Alžbeta Tomášová 6.A obsadili 
          2. miesto.

          Dievčatá gratulujeme.

      • 30.11.2018
        • Divadelné Košice Jozefa Adamoviča

          Divadelné Košice Jozefa Adamoviča

          V piatok sa konal v divadelnej sále Základnej školy Postupimská 37 v Košiciach v poradí už štrnácty ročník krajského matičného festivalu amatérskych divadiel základných škôl z Košického kraja - Divadelné Košice Jozefa Adamoviča.
          Žiaci 9. ročníka sa predstavili dramatizáciou rozpávky "O dvanástich mesiačikoch". Obsadili 3. miesto.
          Tí najlepší boli ocenení hodnotnými knihami z Vydavateľstva MS a farebnými diplomami, ktoré pre víťazov venovali slovenská herecká legenda Prof. Božidara Turzonovová, dlhoročný sponzor Ing. Róbert Kollár a zakladateľ festivalu - predseda MO MS v Košiciach - Myslave František Mrva.

           

      • 28.11.2018
        • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

          Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

          V okresnom kole v olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry Simona Tyčová žiačka 9.A triedy obsadila 1. miesto, čím si zabezpečila postup do krajského kola. 

          Gratulujeme.

      • 23.11.2018
        • Junior náboj 2018

          Junior náboj 2018

          Žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili už 7. ročníka medzinárodnej matematicko – fyzikálnej súťaže JUNIORNÁBOJ 2018.
          Žiaci riešili úlohy z matematiky a fyziky v 4-členných tímoch. Žiaci 8. ročníka: J. Lukáč, A. Klimentová, V. Vaitovičová a P. Stercz sa umiestnili z 19 tímov na 9. mieste v rámci Košíc a žiaci 9.ročníka: I. Leľová, S. Havasiová, R. Stráňai, T. Kaliariková sa umiestnili z 20 tímov na 8. mieste.
          Blahoželáme!

      • 2.10.2018
        • Cezpoľný beh

          Cezpoľný beh

          V lokalite Anička v Košiciach sa konal Cezpoľný beh. Súťažilo sa v družstvách.
          Družstvo dievčat v zložení: Lujza Fotulová, Eliška Mišková a Zuzana Trebuňová z 9.B treidy obsadili veľmi pekné  2. miesto

          Družstvo chlapcov v zložení:
          Samuel Bártfay 7.A
          Ján Lévay 8.B
          Jakub Krasniči 9.A
          Lukáš Karaffa z 9. B triedy obsadili 4. miesto.

          Gratulujeme.

      • 22.11.2018
        • Liga 4x4

          Liga 4x4

          Konal sa už 12. ročník súťaže LIGA 4x4  pre žiakov základných škôl z Košíc i okolia je na podporu matematických talentov.  Súťažili štvorčlenné družstvá piatakov, ktorých čakajú štyri časti. 
          Družstvo v zložení: Čierny Richard 5.A, Očenášová Viktória 5.B, Jurečková Barbora a Salzer Teo z 5.C triedy, obsadili 2. miesto

           

          Obsahom súťaže boli:

          1. matematické úlohy
          2. logické úlohy, napríklad: hlavolamy, hádanky a logické hry.

           

      • 19.11.2018
        • Ukáž čo vieš!

          Žiaci 4.B a 4.A sa zúčastnili prírodovednej súťaže, ktorú organizuje CVČ Domino.
          Najprv súťažili vo vedomostiach o živočíchoch žijúcich aj v mestách. Potom využili svoju kreativitu na vytvorenie lienky z malej plastovej fľaše. Zvládli to vynikajúco 

          Blahoželáme k 1.miestu

      • 9.11.2018
        • Dobšinského Košice

          Dobšinského Košice

          14. ročník krajského matičného festivalu "Dobšinského Košice" v prednese pôvodnej slovenskej ľudovej rozprávky a pôvodných autorov.
          Našu základnú školu reprezentovali: 
          Polanová Alexandra v  celkovom hodnotení obsadila 3. miesto
          Stela Zoe Macinská a Ján Lukáč získali cena Matice Slovenskej.

          Gratulujeme

      • 13.11.2018
        • Spev bez hraníc

          Spev bez hraníc

          Obľúbená spevácka súťaž "Spev bez hraníc" pozná svojich víťazov. Odborná porota v zložení muzikologička Lýdia Urbančíková (predsedníčka), operná a operetná speváčka Ágnes Hornyak a dlhoročná Čarničiarka Antónia Balogová, mala čo robiť, aby spomedzi účastníkov vybrala tých najlepších. Naša škola mala zastúpenie v kategória B – I. stupeň.

          Leonie Sabolová 3.B  s piesňou A ja taká čárna obsadila 3. miesto. 

      • 8.11.2018
        • Bedminton

          Bedminton

          Obvodné kolo v bedmintone sa tentokrát konalo na ZŠ Belehradská v Kšiciach.
          Našu školu reprezentovali Zuzana Trebuňová z 9.B a Lilly Cvanciger z 8.C triedy.
          V súťaži chlapcov nás reprezentovali Patrik Lábaj a Jakub Kristián Novák z 8.B triedy.
          Šťastie pri žrebovaní súperov  - nestalo pri Mgr. Guzovej.  Dievčatá obsadili 3. miesto a chlapci 5. miesto.

      • 4.11.2018
        • Streľba zo vzduchovky

          Streľba zo vzduchovky

          Naši žiaci sa  zúčastnili okresného kola v  Streľbe zo vzduchovky
          1. miesto v kategórii starších žiačok získala Viola Vaitovičová z 8. A triedy. V kategórii starších žiakov Konstiantyn Melnyk žiak 9. A triedy obsadil 2. miesto.
          Gratulujeme.

      • 26.11.2018
        • Turnaj v šachu

          Turnaj v šachu

          Martin Popovič žiak VIII.B triedy na šachovom poli si v krajskom kole vybojoval 1. miesto a postup do celoslovenského kola.

      • 18.10.2018
        • Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas 2018

          Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas 2018

          V Drienčanoch sa konal už XIII. ročník  celoštátnej súťaže v interpretácii slovenskej rozprávky "Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas".
          Organizátori sa postarali o jej dôstojný priebeh, o čom svedčí i fakt, že  jej hosťami boli  štyria populárni spisovatelia. Svojou prítomnosťou autori súťažiacich nesmierne potešili. Autor básní i rozprávok pre deti - textár, hudobník, ilustrátor Daniel Hevier bol k ratolestiam veľmi srdečný. Marta Hlušíková bola zároveň predsedníčkou poroty v 1. kategórii. Jej láskavý prístup k najmladším recitárom bol skvelý. 

          Peter Glocko bol naším sprievodcom po Drienčanoch, kde žil a pôsobil najvýznamnejší zberateľ ľudových rozprávok Pavol Emanuel Dobšinský.  Prínosná bola i beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou, ktorá pútavo rozprávala o svojej tvorbe a rodine. Beseda bola spojená s autogramiádou jej kníh.
          Zúčastnili sa jej súťažiaci z najrozmanitejších kútov Slovenska. Našu školu reprezentovala Alexandra Polanová zo 4. A, ktorá sa umiestnila na treťom mieste. 

          Alexandre srdečne blahoželáme a ďakujeme jej za vzornú reprezentáciu našej školy!

           

      • 5.10.2018
        • Detská atletika

          Detská atletika

          V Detskej atletike  za našu Základnú školu pretekali:
          Peter Kalina 6.A,
          Samuel Pápay 6.A,
          Šimon Topolčani 6.A,
          Marco Bartoli 6.B,
          Alexandra Fotulová 6.B,
          Diana Jalčová 6.B,
          Zuzana Maruščáková 6.B,
          Ninka Veselovská 6.B,
          Jozef Jakub Dutkovič 7.A
          Anna Šimková zo 7.B triedy.
          Žiaci obsadili  prvú priečku, teda 1. miesto. Gratulujeme a ďakujeme.

      • 4.10.2018
        • Beh o pohár starostu mestskej časti

          Beh o pohár starostu mestskej časti

          Hlavná ulica v Košiciach sa stala na jedno dopoludnie bežeckou traťou, tentokrát to bol Beh o pohár starostu mestskej časti  - Staré mesto. 
          Žiaci:   Bártfay Samuel 7.A
                      Karsniči Jakub 9.A
                      Švec Ľubomír 9.A
                      Halász Oliver 9.B         obsadili 4. miesto (zrátaval sa čas prvého a posledného
                      Karaffa Lukáš 9.B                                        člena družstva)
                      Šedivý Martin 9.B

          Žiačky: Bucková Daniela 9.A
                       Pápayová Sarah Viktória 9.A
                       Fotulová Lujza 9.B       obsadili 2. miesto
                       Mišková Eliška 9.B
                       Trebuňová Zuzana 9.B