• Spelling Bee School Contest

• 20. 6. 2022
        • Dňa 17. 6. 2022 sa na našej škole uskutočnil 2. ročník súťaže v anglickom hláskovaní.

Žiaci prvých, druhých, tretích a štvrtých ročníkov si zmerali sily vo vyhláskovaní anglických slovíčok. Všetci účastníci súťaže svojimi výkonmi dokázali, že hláskovanie je veľká zábava.

Víťazmi 2. ročníka školskej súťaže Spelling Bee sú:
          1. ročník - L. Seitz (1.A),
          2. ročník - R. A. Bashir (2.A),
          3. ročník - V. Legátová (3.A),
          4. ročník - O. Gazdík (4.A).

Vybrať najlepšieho hláskovača spomedzi štvrtákov nebolo jednoduché. Nakoniec rozhodlo náhodné slovíčko - daffodil, v preklade - narcis. S vyhláskovaním slova si poradil len O. Gazdík zo 4.A.

Blahoželáme všetkým súťažiacim! Už teraz sa tešíme na Vaše pokroky a výkony v nasledujúcom ročníku Spelling Bee.

Mgr. Alica Chachaľak Gašparová a Mgr. Zuzana Dedíková

• Ročníkové práce - II. stupeň

• 19. 6. 2022
        • Na našej škole sa žiaci každoročne zúčastňujú školskej súťaže v písaní a prezentovaní ročníkových prác, ktorá tento rok prebiehala 16. 6. 2022.

Písaním ročníkovej práce sa žiaci učia pracovať s textom podľa zadanej formy, vytvárať publikovateľné dielo a naučia sa vážiť si svoje myšlienky natoľko, aby sa vyhli opisovaniu bez citácie a plagiátorstvu.

Pochvala patrí všetkým zúčastneným žiakom za snahu, tvorivosť a schopnosť predniesť svoju prácu.

Mgr. Timea Foldynová a Mgr. Iveta Kellemeš

• Čo nás čaká nasledujúci týždeň?

• 19. 6. 2022
        • Čo nás čaká nasledujúci týždeň?

21. 6. - 2. kolo prijímacích skúšok pre deviatakov ✏️

22. 6. - Uzatvorenie klasifikácie 🔒📕