• Ukončenie piknikovej sezóny

• 22. 6. 2022
        • Ktorá škola sa môže pochváliť, že začína vyučovanie raňajkami v prírode? Tá naša áno. A chutilo nám o to viac, že sme si všetko pripravili sami.

Tento týždeň sme v triedach 5.C, 7.A, 8.B ukončili piknikovú sezónu. Ochutnávali sme raňajky z filmov, robili sme scénky z prípravy jedál a užívali sme si tradičné anglické raňajky.

Ing. Eva Ondrejčák Macholdová a Mgr. Ľubomíra Kövérová

• Hojdáme sa a šmýkame sa po nemecky

• 20. 6. 2022
        • Na učenie sa cudzích jazykov netreba učebnicu, zošit, pracovný zošit, ba dokonca ani pero. Učiť sa ich môžeme dokonca aj na ihrisku. Vedomosti získané pri hre sa pamätajú lepšie, veď človek sa učí všetkými zmyslami a najefektívnejšie je, ak žiaci využívajú pri učení kombináciu zmyslov - 20% žiakov si zapamätá to, čo počuli, 30% žiakov si zapamätá to, čo videli, 50% žiakov si zapamätá to, čo počuli aj videli, ale 90% si zapamätá to, čo zažili.

So štvrtákmi, piatakmi aj šiestakmi sme sa naučili, ako sa povie po nemecky "hojdať sa, šmýkať sa, liezť", ale aj mnoho ďalších slov. Žiaci mohli ísť na hojdálky, šmýkalky a preliezky, pravda, ak sa vedeli opýtať napr. "Smiem sa hojdať?" Zahrali si aj obľúbenú hru "Stop, zem" vo verzii "Stop, Erde".

Popri hre sme si dali občas aj prestávku, počas ktorej sme sme sa po nemecky rozprávali o tom, čo všetko je na ihrisku, čo robia ostatné deti, či majú šiltovku, klobúk, prilbu alebo slnečné okuliare a mnoho ďalšieho.

Ing. Peter Jonáš

• Naši žiaci odpovedajú..

• 20. 6. 2022
        • To, že šport milujú, prezradili aj redaktorke v krátkej reportáži z nedávneho futbalového turnaja - McDonald´s cup-u.

Naši žiaci v časoch 00:22 - 00:35 a 1:40 - 1:48.