• Exkurzia na Ústave chemických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach

• 29. 6. 2022
        • Ako vyzerá vysokoškolské prostredie na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach, čo skúmajú vedci na Ústave chemických vied na Katedre anorganickej chémie, aké využitie ponúka interaktívna periodická sústava prvkov, ako vyzerajú minerály anorganických zlúčenín, to všetko mohli naši žiaci z  9. ročníka spoznať na exkurzii.

Pod odborným výkladom RNDr. M. Vávru, PhD. a Mgr. N. Királyho sledovali žiaci celý priebeh exkurzie.

RNDr. Jana Kavuličová, PhD.

• Rozlúčka deviatakov

• 29. 6. 2022
        • Dňa 29. 6. 2022 sa v spoločenskej miestnosti uskutočnila rozlúčková slávnosť so žiakmi deviateho ročníka. So žiakmi sa rozlúčili ich spolužiaci z nižších ročníkov, ale aj pedagogický zbor.

Pre našich absolventov bol tento rok posledným na tejto škole a my im želáme veľa úspechov v ich ďalšom štúdiu na stredných školách.

• Prváci ryžovali zlato

• 29. 6. 2022
        • V dňoch 27. - 28. 6. 2022 sa všetci prváci zúčastnili zaujímavej aktivity vo Východoslovenskom múzeu. Naučili sa, ako si vyryžovať zlato. Prezreli si aj expozíciu Košického zlatého pokladu, ktorý sa radí medzi najväčšie zlaté poklady na svete. Obsahuje 2920 zlatých mincí, reťaz a 3 medaile. Bol objavený pri kopaní základov domu na Hlavnej ulici č. 68 v roku 1935. Žiaci získali certifikát so zlatinkami.

Mgr. A. Chachaľak Gašparová, Mgr. J. Rampáčková, Mgr. Z. Dedíková, Mgr. V. Tkáčová