• Milá školská komunita!

Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu, ktorú môžete vyjadriť venovaním 2 % z dane. Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole,
        • skvalitnenie vybavenia školy.

Za toto pekné gesto Vám vopred ďakujeme!

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Identifikačné údaje

Združenie rodičov LNOVO 2, Kosice
        Námestie L. Novomeskeho 1223/2, 04001 Kosice

IČO: 52981924
        Banka: Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky
        IBAN: SK80 8330 0000 0024 0208 2888
        BIC-SWIFT kód: FIOZSKBAXXX

>Vyhlásenie o preukázaní podielu zaplatenej dane<

Ak ste zamestnanec

• Do 15. 02. 2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
        • Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
          • 2 % z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2021 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
          • 3 % z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2021 dobrovoľnícky pracovali.
        • Pokiaľ nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje % z dane, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.
        • Do termínu na podanie daňového priznania zaplaťte daň za rok 2021 a podajte daňové priznanie príslušnému daňovému úradu.

Ak podávate daňové priznanie ako fyzická osoba

• Skontrolujte, či nemáte nedoplatok na dani z minulosti a či výška 2 % (3 %) z vašej dane za rok 2021 nie je nižšia ako 3 €.
        • Vyplňte údaje o Združení rodičov LNOVO2 do príslušných oddielov v daňovom priznaní a sumu zodpovedajúcu:
          • 2 % z dane, ak ste neboli dobrovoľníkom v roku 2021,
          • 3 % z dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, ktoré priložíte k daňovému priznaniu.

Ak podávate daňové priznanie ako právnická osoba

• Skontrolujte, či nemáte nedoplatok na dani z minulosti a či výška 2 % (1 %) z vašej dane za rok 2021 nie je nižšia ako 8 €.
        • Do príslušných oddielov v daňovom priznaní vyplňte údaje o Združení rodičov LNOVO 2 a sumu zodpovedajúcu 2 % z dane, ak ste POSKYTLI finančný dar na verejnoprospešný účel v minimálnej výške 0,5 % zaplatenej dane do lehoty na podanie daňového priznania, alebo 1 % z dane, ak ste ho NEPOSKYTLI.