• Naše aktivity

#Zelený Erasmus+ - čistenie okolia školy
        #Erasmus+ vo vyučovaní jazykov
        #Erasmus+ a relaxačné aktivity - ŠPT
        #Erasmus+ a Európska únia – čo o nej viem?
        #Jedlá Európy
        #Erasmus+ EKO - DIY chodník
        #Erasmus+ Zoznámme sa s budúcimi školákmi z MŠ Zádielská
      • Vo finále Zlatého Amosa je aj náš pán učiteľ PETER JONÁŠ!

• Hlasovanie: Zlatý Amos SR (zlatyamos.sk)
      • Čerstvé hlavičky

• Hlasovať začíname už 25.4.2024, nezabudni nás podporiť.
      • Riaditeľske voľno

• Riaditeľka Základnej školy Nám. L. Novomeského 2, Košice Vás v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov informuje o udelení riaditeľského voľna na deň 7.5.2024 z organizačných dôvodov.

• 🏊‍♀️Základný plavecký výcvik tretiakov 🏊‍♂️

• 12. 1. 2024
        • V mesiacoch október až december 2023 absolvovali  naši tretiaci mesačný plavecký výcvik na                           ZŠ Tomášikova 31 v Košiciach. Pod vedením skúsených tréneriek plávania zvládli základy plaveckých zručností, naučili sa plávať jedným spôsobom tak, aby sa nebáli vody. Väčšina žiakov už skúsenosti s vodou a plávaním mala pred absolvovaní plaveckého výcviku. Neplavci, ktorí si ešte neboli vo vode istí, sa vďaka plaveckému výcviku stali plavcami. Posledná hodina bola venovaná súťažnej disciplíne, v ktorej mali žiaci dokázať preplávať dve dĺžky v bazéne ľubovoľným plaveckým spôsobom (kraul alebo znak). Všetci mali z plaveckého výcviku obrovskú radosť a na hodiny plávania sa vždy veľmi tešili.

Na záver boli všetci plavci odmenení diplomami.

Triedne učiteľky tretích ročníkov

A. Chachaľak Gašparová, Z. Dedíková, L. Macejová, V. Tkáčová

• Vianočný pozdrav pre rodičov a priateľov školy

• 21. 12. 2023
        • Tento sviatočný čas znamená oveľa viac, než len vianočné darčeky. Nech sa aj Vaše Vianoce naplnia skutočnými zázrakmi, aké dokáže vyčariť len čas v kruhu blízkych.

Prajeme Vám všetko, čo sa zabaliť nedá: Pohodu, pokoj a veľa zdravia.

ZŠ Nám. L.Novomeského 2

• Prepojenie nemčiny s dejepisom a geografiou

• 27. 12. 2023
        • Na hodinách nemčiny kladieme dôraz aj na medzipredmetové vzťahy a v decembri sme si nemčinu prepojili s dejepisom a geografiou Slovenska. Spoznávali sme históriu nemeckej menšiny na Slovensku a miesta, kde sa nemeckí kolonisti v minulosti najviac usádzali. S pomocou materiálov múzea kultúry karpatských Nemcov sme sa oboznámili s dôvodmi, prečo sem nemeckí kolonisti po tatárskom vpáde v 13. storočí prišli, že sa usádzali najmä v okolí Bratislavy, kde sa venovali najmä vinohradníctvu, na strednom Slovensku v tzv. Hauerlande, kde sa venovali prevažne baníctvu a v oblasti Spiša, kde spracúvali najmä železnú rudu. Popri tom sme si vysvetlili, aké privilégiá dostali od panovníka, čo boli cechy a čo hámre. Následne sme pracovali s časopismi Karpatenblatt, ktoré naša škola dostáva od Karpatonemeckého spolku. Žiaci v skupinách hľadali v článkoch rôzne pomenovania obcí a miest aj s nemeckým ekvivalentom a potom si ich vzájomne povedali a následne sme si ich hľadali na mape. Tiež si vybrali každá skupina jeden článok, ktorý si prečítali a stručne porozprávali ostatným jeho obsah. Na záver sme si overili, čo si žiaci zapamätali pomocou kvízu, kde boli rôzne otázky z toho, čo sme sa naučili. Tento kvíz žiakov veľmi bavil, ale zároveň aj ukázal, že téma ich zaujala, veď vedeli správne odpovede na úplne všetky otázky.